عضویت

اعلاشویی فرشهای قدیمی و عتیقه

قالیشویی شفقی 16 شهریور 1399, 20:21 وبلاگ قالیشویی شفقی

اعلاشویی فرشهای عتیقه

ارزش معنوی و مادی فرشهای عتیقه، اهمیت نگهداری از آن را چندین برابر مینماید. بی شک نگهداری و شستشوی یک فرق عتیقه تفاوتهای بسیاری با یک فرش معمولی دارد. با توجه به گذر زمان طولانی از عمر این فرشها و حساسیت تار و پودهای این فرشها، انجام این کار نیاز به تبحر و ظرافت بالا دارد. برای شستشوی یک فرش عتیقه نیاز به استفاده از مواد شوینده و ابزار آلات حرفه­ای داریم تا فرش آسیب نبیند. شستشوی درست و اصولی یک فرش عتیقه نه تنها به آن آسیبی نمیزند، بلکه موجب افزایش طول عمر این فرشها میشود.

 

اعلاشویی

مراحل اعلاشویی فرشهای عتیقه

اعلاشویی مراحل مختلفی دارد که البته باید توسط افراد قالیشویی های حرفه ای انجام شود. اگر شستشوی فرشهای عتیقه بدون دقت انجام شود، موجب کم شدن طول عمر آن و حتی آسیب دیدن فرش در هنگام شستشو میشود. در زیر به مراحل مختلف اعلاشویی خواهیم پرداخت و هر مرحله را بصورت خلاصه شرح خواهیم داد.

بررسی فرش عتیقه

کنترل فرش جهت رفع ایرادات قبل از شستشو موردی حیاتی است که رعایت نکردن آن موجب آسیب بیشتر به نقاطی میشود که نیاز به رفع عیب و ترمیم دارند.

شستشو

در مرحله اول فرش بصورت کامل و با استفاده از مواد شوینده مخصوص و نرم کننده ­ها دو بار شسته میشود. استفاده از مواد مرغوب در این مرحله بسیار حائز اهمیت است. هر چه این مواد بهتر باشد موجب طول عمر بیشتر فرش شما می­شود.

برداشتن لکه­ ها

در این روش با توجه به نوع لکه­ای که روی فرش وجود دارد و با استفاده از تکنیک هایی که شویندگان فرش به آنها مسلطند ، این لکه­ ها برداشته می­شوند.

رنگ برداری

در این مرحله نیز از مواد مختلف و مخصوص این کار استفاده می­شود.

براق کردن فرش

براق کردن فرش در فرشهای عتیقه باید با دقت بالایی انجام شود. برای انجام این کار باید ابتدا نوع مواد به کار رفته در بافت فرش بطور کامل شناسایی شود تا فرآیند براق کردن فرش آسیبی به فرش وارد نکند.

اتوپرس

این مرحله اعلاشویی دو کاربرد دارد. اول اینکه فرش سریعا خشک میشود که خود موجب افزایش طول عمر آن میشود. زیرا باقی ماندن رطوبت موجب میشود فرش آسیب ببیند.  دوم اینکه چروکهای حاصل از مراحل شستشو از بین میرود.

بسته بندی و تحویل

فواید اعلاشویی

در نهایت فرش شسته شده با دقت بسته بندی شده و به مشتری تحویل داده میشود.

در پایان ذکر این نکته ضروری است که قبل از انجام هر مرحله لازم است تا شرایط به خوبی سنجیده شود تا هر فرآیند به درستی و با ظرافت و دقت انجام پذیرد.

فواید اعلاشویی فرشهای عتیقه

اگر بخواهیم به صورت تیتروار فواید اعلاشویی را ذکر کنیم، نهایتا به موارد زیر خواهیم رسید.

  • افزایش طول عمر فرشهای عتیقه
  • تمیزتر شدن فرشهای عتیقه و از بین رفتن باکتریهای میان تار و پود فرشها
  • از بین رفتن لکه های چربی و رنگ بر روی فرشها که موجب زیبایی بیشتر فرشهای عتیقه میشود.

در پایان با امید به اینکه این مقاله برای شما مفید باشد، توصیه میکنیم از دادن فرشهای خود به شرکتهای غیر معتبر و افراد غیر متخصص جهت شستشو، به شدت خودداری بفرمایید. فرآیند اعلاشویی فرش عتیقه بسیار تخصصی و حساس است و باید زیر نظر افراد متبحر و کاربلد صورت گیرد.

ما فرش های قدیمی شما را با هزینه ای مناسب و با کیفیتی عالی شستشو می دهیم ؛ جهت استعلام قیمت با دفاتر قالی شویی شفقی تماس بگیرید .

اعلاشویی چیست

اعلاشویی انواع فرش توسط قالیشویی شفقی برای ساکنان شهران ، کامرانیه ، شهرک غرب ، شریعتی و سایر محله های شهر تهران

 

ارسال نظر

عکس خوانده نمی شود

کلیه حقوق محفوظ و متعلق به قالیشویی شفقی است.
انصراف