عضویت

بهترین زمان شستشوی فرش

قالیشویی شفقی 13 شهریور 1399, 11:14 وبلاگ قالیشویی شفقی

همان طور که می دانید شست و شوی فرش از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است در این مقاله قصد داریم به شما بهترین زمان شستشوی فرش را برای شما بیان کنیم. همان طور که می دانید بنابر رسوم ما ایرانیان در ایام نوروز خانه تکانی انجام می دهیم و بهترین زمان برای شست و شوی فرش ها است. در گذشته خانم های خانه دور هم جمع می شدند و با خوش صحبتی فرش ها را می شستند و آخر سر مردان آن ها را بر روی دیوار می انداختند و دیوارها را تزیین می کردند. اما امروزه انجام این کار ساده نیست و معمولا در مراکز قالیشویی انجام می شود.

 

بهترین زمان شستشوی فرش

 

بهترین زمان شستشوی فرش فصل تابستان  یا عید نوروز؟

با وجود این که بیشتر مردم شست و شوی فرش را در فصل بهار انجام می دهند اما بهترین زمان برای شست و شوی فرش فصل تابستان می باشد. زیرا در ایام نوروز و اسفند ما قالیشویی ها بسیار شلوغ هستند و ممکن است این مساله بر روی کیفیت شست و شو تاثیر بگذارد. در فصل تابستان با توجه به زمان طولانی تر و انبوه کار کم تر زمان شست و شوی فرش بسیار مناسب است.

 

رابطه قیمت و انتخاب بهترین زمان شستشوی فرش

همان طور که می دانید  قیمت شست و شوی فرش بسیار مهم است و از عوامل زیادی تاثیر می پذیرد. اما یک نکته حائز اهمیت این است که هرچه تقاضا بیشتر باشد قیمت ها نیز بالاتر خواهند رفت پس اگر بخواهیم از نظر قیمت نیز بررسی کنیم ایام پایان سال گزینه مناسبی برای شست و شوی فرش نیست.

 

تاثیر زمان تحویل بر بهترین زمان برای شستن فرش

همان طور که می دانید زمان تحویل هرچه کم تر باشد برای افزایش رفاه حال شما بیشتر است. بنابراین باید شست و شوی فرش را در زمانی انجام دهیم تا هر چه زودتر فرش هارا به ما برگردانند. پس ایام نوروز به دلیل شلوغی زیاد نمی تواند گزینه خوبی باشد و  در فصل زمستان به دلیل آب و هوا شست و شوی فرش و خشک شدن آن راحت نیست پس بهترین زمان برای تحویل زود هنگام فرش تابستان است.

 

عوامل موثر در شست و شوی فرش

عوامل زیادی وجود دارند که می توانند تعیین کنند شما شست و شوی فرش را هر چند مدت یک بار انجام می دهید. یکی از این عوامل رعایت نظافت و جارو زدن مکرر فرش است. از دیگر عوامل موثر زمان قالیشویی می توان به تعداد افرادی که در خانه رفت و آمد می کنند و تعداد مهمانی هایی که برگذار می شود اشاره نمود.

 

از دیگر عوامل موثر در این مساله وجود کودکان خردسال در منزل است که هر چه بیشتر  باشند امکان ریخت و پاش و کثیف کردن فرش ها بیشتر است و در نتیجه تعداد دفعات شست و شو بیشتر خواهد شد و مدت بین دو شست و شو کم تر می شود. ما به شما توصیه می کنیم با وجود تمام این مسائل بر نظافت فرش های خود دقت بیشتری داشته باشید تا تعداد دفعات شست و شوی فرش در سال کاهش یابد. بدین منظور می توانید از روفرشی استفاده کنید که گزینه بسیار خوبی برای حفاظت از فرش های شما است.

 

هر کجای تهران که باشید قالیشویی شفقی در خدمت شماست ؛ هفت تیر ، شهرک غرب ، جنت آباد ، شهران یا هر محله دیگر که در آن سکونت دارید

 

زمان شستن فرش

 

ارسال نظر

عکس خوانده نمی شود

کلیه حقوق محفوظ و متعلق به قالیشویی شفقی است.
انصراف