عضویت

انواع دستگاه ها و ماشین آلات قالیشویی

قالیشویی شفقی 15 شهریور 1399, 13:51 وبلاگ قالیشویی شفقی

همان طور که می دانید در حال حاضر بیشتر افراد و شاید همه افراد در شهرهای شلوغ شست و شوی انواع فرش های خود را به مراکز  قالیشویی واگذار می کنند. زیرا علاوه بر سختی کار مکان کافی به خصوص در آپارتمان ها برای شست و شوی فرش ها وجود  ندارد و شست و شوی فرش می تواند مشکلات بسیاری را به وجود آورد و در برخی موارد ممکن است موجب نارضایتی و گلایه همسایه ها شود.

پس قالیشویی یکی از مشاغلی است که اگر به درستی اداره شود و از روش های نوین استفاده کند می تواند گزینه بسیار خوبی برای کسب درآمد باشد. یکی از مهم ترین عواملی که در مراکز قالیشویی اهمیت دارد وسایل و تجهیزات مورد نیاز  است که می تواند در افزایش کیفیت کار بسیار موثر بوده و در افزایش درآمدها و کسب رضایت مشتری نیز بسیار مفید واقع گردد. در این مقاله قصد داریم برای پیشرفت شما در این شغل تجهیزاتی که برای این کار لازم است را به شما معرفی کنیم. همچنین اگر از آن دسته افرادی هستید که قصد افتتاح قالیشویی را دارید این مقاله برای شما موثر واقع خواهد شد.

انواع دستگاه قالیشویی

لیست دستگاه ها و ماشین آلات قالیشویی

همان طور که می دانید تمامی کارهای قالیشویی به جز تثبیت کردن رنگ  با استفاده از دستگاه ها و تحت نظر کارشناس صورت می گیرد. در ادامه در تلاش هستیم شما را با این تجهیزات آشنا کنیم. اگر بخواهیم مراحل شست و شوی یک فرش را در قالیشویی بیان کنیم اولین مرحله خاک گیریاست که با استفاده از دستگاه خاک گیر خاک از فرش ربوده می شود. دومین مرحله خشک کردن است که با استفاده از یک دستگاه آبگیر صورت می پذیرد و سومین مرحله شست و شوی فرش ها با استفاده از دستگاه های شست  و شوی فرش است. اگر بخواهیم لیستی از وسایل و تجهیزات قالیشویی در مراکز قالیشویی داشته باشیم شامل موارد زیر هستند:

برس تک موتوره و دو موتوره، برس سیلندری، دستگاه شلاق زن، خشک کن لوله ای، خشک کن دیگی، خشک کن غلطکی، خاک گیر دورانی، خاک گیر ضربه ای، اتومامتیک ثابت رومیزی، اتوماتیک متحرک ریلی و ... .

 

دستگاه قالیشویی دستی

از این دستگاه معمولا برای شست و شوی فرش های دستباف استفاده می گردد و به آن ها دستگاه شلاق زن نیز گفته می شود. این دستگاه به روش ضربه ای عمل می کند و از آسیب زدن به فرش و رنگ پس دادن آن جلوگیری به عمل می آورد. انواع مختلف دستگاه قالیشویی دستی در بازار موجود است که می توانید آن ها را برای کار خود انتخاب کنید.

 

 ویژگی های دستگاه قالیشویی تمام اتوماتیک

از دستگاه قالیشویی اتوماتیک در بسیاری از کارخانه ها استفاده می شود زیرا از نظر سرعت و کیفیت بسیار عملکردخوبی دارد و هیچ گونه آلودگی صوتی ایجاد نمی کند. این دستگاه هنگام کارکردن به کمک نیاز ندارد و مراحل شست و شو را به صورت اتوماتیک انجام می دهد. و در دو نوع رومیزی و ریلی در بازار وجود دارد.

 

دستگاه آبگیر قالیشویی

دستگاه خشک کن یکی دیگر از وسایلی است که در قالیشویی استفاده گسترده دارد. دستگاه آبگیر در مدل های مختلف اتوماتیک و نیمه اتوماتیک در بازار موجود است که می توانید از آن استفاده کنید.

 

دستگاه ترولی

از این دستگا برای جا به جا کردن فرش ها در قالیشویی استفاده می شود. همان طور که می دانید فرش به خصوص پس از شست و شو وزن بسیار زیادی دارد و جابجایی آن کار بسیار سختی است در نتیجه از ترولی برای جابجا کردن فرش ها به دستگاه های خشک کن استفاده می گردد.

 

دستگاه قالیشویی

 

قالیشویی شفقی با بهترین کیفیت شستشو 24 ساعته در سراسر تهران بویژه بهبودی ، شهران ، آریاشهر و شهرک غرب .

 

تنها با یک تماس از تخفیفات ما بهره مند شوید

 

ارسال نظر

عکس خوانده نمی شود

کلیه حقوق محفوظ و متعلق به قالیشویی شفقی است.
انصراف